Widzisz wypowiedzi znalezione dla frazy: Bogdan Piasecki





Temat: Zdrowie - Samouzdrawianie, Ziołolecznictwo i Inne Metody.
Jedna z czolowych postaci ziololecznictwa byl polski fitoterapeuta-zielarz Czeslaw Andrzej Klimuszko. Wspominal o nim tez wczesniej Jakub. Zanim przedstawie Wam jego mikstury i spostrzezenia, wklejam Jego krotka biografie:

O. ANDRZEJ CZESŁAW KLIMUSZKO
(ur. 23 sierpnia 1905r., zm. 25 sierpnia 1980r.)

Ojciec franciszkanin, najsłynniejszy w powojennej Polsce jasnowidz, uzdrowiciel, fitoterapeuta-zielarz, autor słynnej niegdyś książki "Moje widzenie świata" oraz wznawianej obecnie "Wróćmy do ziół" (wydawanej niegdyś pod tytułem "Powrót do ziół").
Czesław Klimuszko po habit wyruszył w 1925r. do lwowskiego klasztoru Braci Mniejszych Konwentualnych. Od 8 września 1925r.przechodził roczny nowicjat w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla, gdzie mistrz nowicjatu wybrał dla niego zakonne imię Andrzej. 11 września 1926r. Andrzej Klimuszko złożył śluby wieczyste, a 6 maja 1934 roku, w Krakowie, otrzymał z rąk biskupa Stanisława Responda święcenia kapłańskie. Pierwszą pracę duszpasterską o. Andrzej podjął we franciszkańskiej parafii w Gnieźnie, gdzie przez 3 lata pełnił obowiązki wikarego. W 1937 roku został przeniesiony do Wilna, następnie na rok do Łagiewnik, a w 1939 roku - do Warszawy. Podczas wojny został aresztowany w Kaliszu przez gestapo.
W maju 1940r. o. Andrzej zatrzymał się w Wierzbicy koło Radomia. Na apel rządu i Episkopatu o zasiedlenie Ziem Odzyskanych o. Andrzej wyruszył na Pomorze i osiadł w Prabutach, gdzie podjął pracę duszpasterską w dziewiętnastowiecznym kościele pod wezwaniem świętego Wojciecha. Wieść o jasnowidzącym kapłanie z Prabut rozeszła się na całą Polskę i poza jej granice. Do o. Andrzeja ściągały tłumy pielgrzymów. A ponieważ działo się to w czasie tzw. kształtowania państwa socjalistycznego, zainteresowanie społeczeństwa osobą duchowną nie było akceptowane przez władze. Urząd bezpieczeństwa potajemnie szykował akcję eliminacji "niebezpiecznych" księży. Ostrzeżony Andrzej Klimuszko 8 grudnia 1948r. w przebraniu kobiety opuścił Prabuty i wyjechał na południe Polski, gdzie zatrzymał się - pod przybranym (rosyjskim) nazwiskiem Kiewlicz - w małym klasztorze franciszkańskim w Lubomierzu, niedaleko Rabki.
W latach 1953-1955 przebywał w Wyszogrodzie. Od 1955 do 1960r. pełnił służbę kapłańską w Nieszawie koło Ciechocinka, gdzie zaprzyjaźnił się z o. Lucjuszem - przełożonym klasztoru Stefanem Chodukiewiczem. Przyjażń ta przetrwała do końca życia o. Klimuszki.
W 1961r. o. Andrzej i o. Lucjusz przenieśli się do klasztoru w Elblągu.
W 1966r. o. Klimuszko wyjechał do Szwajcarii. W 1973r. zaczął spisywać swoje życie i przemyślenia. Książka ukazywała się co tydzień w odcinkach w "Literaturze", aż do 1975r. Po "Literaturze" przedrukował ją tygodnik Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Społecznego "Za i Przeciw", a w 1977 roku - amerykańskie pismo polonijne "Tydzień".
Sława "cudotwórcy z Elbląga" dotarła do Jugosławii, gdzie wyjechał w 1978r. wraz z o. Lucjuszem. W tym też roku w jugosłowiańskim piśmie "Reporter" pojawił się reportaż na temat "widzenia" o. Andrzeja dotyczącego tragicznych losów byłego premiera Włoch - Aldo Moro. O zgodności wizji z rzeczywistością przekonał się cały świat. Zresztą nie po raz pierwszy. O. Andrzej trafnie wskazał miejsce, gdzie odnaleziono zwłoki Bogdana Piaseckiego, syna Bolesława Piaseckiego - działacza politycznego, przewodniczącego Stowarzyszenia PAX. "Przepowiedział" również polskiego papieża i wiele faktów politycznych, które później okazały się prawdziwe.
Pierwszego wydania całej książki Klimuszki pt. "Parapsychologia w moim życiu" podjęło się w 1978r. Wielkopolskie Stowarzyszenie Różdżkarzy z Poznania. Następne wydanie poszerzone o rozdział "Szukajmy szczęścia w przyrodzie" stało się bestsellerem. Dzieło było powielane i sprzedawane - bez zgody wydawcy i właściciela praw autorskich - w całej Polsce. Druga część "Parapsychologii w moim życiu" zatytułowana "Szukajmy szczęścia w przyrodzie" to zbiór porad, jak zapobiegać chorobom i wpływać na zdrowie, jak stosować naturalne środki lecznicze, np. bursztyn, aloes, biomasaże. Poradnik tego typu w latach 70. stanowił wyjątek. Do rzadkości należały książki o medycynie naturalnej. W latach fascynacji tworzywami sztucznymi i chemią przemysłową cenzura nie przepuszczała nawet publikacji o szkodliwości nawozów sztucznych. Trzecią, najbardziej znaną część książki - "Wróćmy do ziół", wydawaną w następnych latach jako oddzielną całość, napisał o. Andrzej Klimuszko razem z doktorem Edwardem Wawrzyniakiem.
O ojcu Andrzeju pisze we "Wschodach i zachodach księżyca" Tadeusz Konwicki. Milczą natomiast encyklopedie, leksykony, słowniki.





Temat: Może warto poruszyć taki temat !?
Zmarły w 1980 roku zakonnik, znany na całym świecie ze swych nadzwyczajnych zdolności, rozsławił miasto i klasztor, w którym mieszkał. Setki ludzi przyjeżdżało do niego po poradę zielarską i zdrowotną. Ojciec Andrzej służył pomocą wielu ludziom. Pozostawił po sobie przepisy na mieszanki ziołowe, które są skuteczną pomocą w niemal 130 chorobach. Skuteczność ziół potwierdziły badania lekarskie.

O. Andrzejowi Klimuszce przypisywano również zdolności parapsychologiczne. Słynął zwłaszcza ze zdolności jasnowidzenia. Jego sława "cudotwórcy z Elbląga" znana była poza granicami Polski, a nawet Europy.

Tuż po wojnie szerokim echem w kręgach kościelnych odbiła się jego przepowiednia wypowiedziana w 1947 roku: "Widzę niespodziewaną śmierć kardynała Hlonda 24 października. Po nim zaraz pójdzie do grobu drugi dygnitarz kościelny mniejszego kalibru". Słowa te znalazły swe potwierdzenie 4 miesiące później. Kard. Hlond zmarł we wskazanym dniu na zapalenie płuc, a kilka dni później, wracając samochodem z pogrzebu kardynała, zginął w wypadku biskup Łukomski.

Ojciec Klimuszko potrafił na podstawie zdjęcia powiedzieć wiele szczegółów o zaginionej osobie. Wypowiadał się m.in. w sprawie najpierw porwanego, a potem zamordowanego premiera Włoch Aldo Moro. O zgodności jego wizji z rzeczywistością przekonał się cały świat. Słynna też była pomoc ojca Klimuszki w sprawie odnalezienia zwłok Bogdana Piaseckiego, syna Bolesława Piaseckiego założyciela PAX.

Przepowiedział też krótki żywot papieża Jana Pawła I, wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża, a także, w 1980 roku, to, że związek "Solidarność" powstanie dwukrotnie, co było wówczas zupełnie niezrozumiałe.

Ojciec Andrzej Czesław Klimuszko (na zdjęciu / OFMConv Elbląg) urodził się w sierpniu 1905 roku w Nierośnie k. Dąbrowy Białostockiej. Szkołę podstawową skończył u ojców salezjanów. Z braku wystarczających środków finansowych nie ukończył gimnazjum w pobliskim Grodnie lecz wyruszył do Lwowa, by tam kontynuować naukę.

Do Zakonu oo. Franciszkanów (OFMConv) wstąpił we Lwowie, w wieku 20 lat. Po maturze studiował filozofię we Lwowie i teologię w Krakowie, gdzie przyjął święcenia kapłańskie.

Wojnę przeżył w Warszawie, a po wojnie osiadł w Prabutach na Pomorzu. Prześladowany przez Urząd Bezpieczeństwa musiał się ukrywać, a nawet uciekać w przebraniu kobiety i pod zmienionym nazwiskiem. Ukrywał się kilka lat w klasztorze w Lubomierzu, koło Limanowej.

Ujawnił się dopiero w 1955 r. w Nieszawie, gdzie ponownie podjął duszpasterską pracę. Tam zaprzyjaźnił się z proboszczem, ojcem Lucjuszem, który do końca był dla niego oparciem, powiernikiem i wreszcie sekretarzem, kiedy ludzie zaczęli przyjeżdżać po ziołowe recepty. Od września 1961 roku przeniósł się do klasztoru w Elblągu, w którym zmarł 25 sierpnia 1980 r.

Napisał książki: "Parapsychologia w moim życiu", "Moje widzenie świata", "Szukajmy szczęścia w przyrodzie" oraz "Wróćmy do ziół".

W klasztorze w Elblągu, gdzie o. Klimuszko spędził ostatnie 20 lat swego życia, otwarto w jego dawnej celi muzeum, z pamiątkami po nim - listy, zdjęcia, zapiski, recepty. Są tu listy z całej Europy, zza oceanu, z Izraela (od rodziców dziecka porwanego dla okupu). Są artykuły z zagranicznej prasy o fenomenie Klimuszki.

O. Andrzej Klimuszko jest honorowym obywatelem Elbląga. Tytuł ten nadano mu 30 maja 2004 roku.

Zakonnik ojciec Czesław Klimuszko znany był kiedyś z tego, że bezbłędnie przewidywał przyszłość ludzi, Ojciec Czesław Klimuszko archiwum Nautilusktórzy do niego się zgłaszali. Zasłynął także tym, że odpisywał na listy mimo tego, że nie zawierały one... adresu zwrotnego! Ten zadziwiający człowiek wypowiedział kiedyś zdanie, że świat czeka ogromne wydarzenie, które doprowadzi do zmiany biegunów. Kiedy zapytano go, co będzie z Polską, Ojciec Klimuszko zamyślił się, po czym odpowiedział: - Będzie ciepło, dużo cieplej! Owoce południowe będą rosły tuż obok domu, będzie je można zrywać przez okno.

Zakonnik nie chciał powiedzieć, kiedy to się stanie. Mówił jedynie, że termin dużych zmian na Ziemi jest bardzo bliski. Jeśli wziąć słowa ojca Klimuszki za dobrą monetę, to w efekcie hipotetycznego przebiegunowania Polska znajdzie się w strefie równikowej. Akurat niedługo rozpocznie się jesień, za którą prawdę mówiąc nie przepadam. Jeśli te opowieści o roku 2012 są prawdziwe, to będzie to jedna z ostatnich polskich "złotych jesieni", co uznałbym nawet za rzecz pozytywną.
Źródło: http://www.franciszkanie.pl





Temat: IMP - 1/16 finału
Turniej 15
GZU Speedway Team Zielona Gora

I [22] Tycio Krzysztof [56], Ramirez Jose [57], Jankes Roman [64], Niezatopek Emil [65]
II [91] Kociol Antoni [50], Przybylski Grzegorz [40], Skraplacz Bogdan [50], Turbina Henryk [50]
III [91] Rudkiewicz Wojciech [55], Kaczmarek Maciej [54], Piasecki Jakub [50], Skladanowski Wojciech [52]
IV [36] Przybylski Slawomir [30], Hildebrant Tomasz [42], Macko Rafal [67], Kasper Krzysztof [67]
V [100] Piasecki Jakub [68], Kociol Antoni [63], Tycio Krzysztof [38], Macko Rafal [30]
VI [14] Skraplacz Bogdan [42], Skladanowski Wojciech [48], Jankes Roman [67], Kasper Krzysztof [33] w1
VII [71] Kaczmarek Maciej [53], Niezatopek Emil [59], Hildebrant Tomasz [41], Turbina Henryk [33]
VIII [54] Przybylski Grzegorz [50], Ramirez Jose [65], Rudkiewicz Wojciech [40], Przybylski Slawomir [30]
IX [54] Tycio Krzysztof [42], Kaczmarek Maciej [43], Skraplacz Bogdan [33], Przybylski Slawomir [35]
X [15] Hildebrant Tomasz [30], Kociol Antoni [55], Rudkiewicz Wojciech [55], Jankes Roman [65]
XI [21] Niezatopek Emil [30], Przybylski Grzegorz [50], Piasecki Jakub [62], Kasper Krzysztof [70]
XII [19] Ramirez Jose [44], Macko Rafal [37], Skladanowski Wojciech [53], Turbina Henryk [77]
XIII [43] Tycio Krzysztof [58], Rudkiewicz Wojciech [60], Kasper Krzysztof [72], Turbina Henryk [81]
XIV [100] Kaczmarek Maciej [66], Macko Rafal [69], Jankes Roman [64], Przybylski Grzegorz [50]
XV [35] Przybylski Slawomir [30], Kociol Antoni [56], Skladanowski Wojciech [53], Niezatopek Emil [68]
XVI [35] Piasecki Jakub [43], Skraplacz Bogdan [41], Ramirez Jose [55], Hildebrant Tomasz [66]
XVII [25] Skladanowski Wojciech [40], Tycio Krzysztof [62], Hildebrant Tomasz [78], Przybylski Grzegorz [60] u3
XVIII [96] Jankes Roman [71], Przybylski Slawomir [70], Piasecki Jakub [53], Turbina Henryk [29]
XIX [94] Macko Rafal [66], Niezatopek Emil [66], Rudkiewicz Wojciech [45], Skraplacz Bogdan [42]
XX [24] Kociol Antoni [46], Kaczmarek Maciej [43], Ramirez Jose [44], Kasper Krzysztof [71]
XXI [47] Skladanowski Wojciech [B 43], Skraplacz Bogdan [N 31], Niezatopek Emil [C 65], Zawodnik [Z -1] ns
XXII [44] Przybylski Grzegorz [C 48], Hildebrant Tomasz [B 85], Zawodnik [N -1] ns, Zawodnik [Z -1] ns
XXIII [8] Skraplacz Bogdan [B 64], Niezatopek Emil [N 64], Hildebrant Tomasz [C 99], Zawodnik [Z -1] ns
XXIV [89] Przybylski Grzegorz [N 60], Niezatopek Emil [Z 72], Skraplacz Bogdan [B 50], Skladanowski Wojciech [C 41]

NCD: -20,22 Przybylski Grzegorz (bieg 8), Przybylski Grzegorz (bieg 22)

Klasyfikacja:
1.Tycio Krzysztof Blackmani Leszno 3, 1, 3, 3, 2, 12
2.Kociol Antoni Power Rybnik 3, 2, 2, 2, 3, 12
3.Kaczmarek Maciej Robotycy 97 Poznan 2, 3, 2, 3, 2, 12
4.Piasecki Jakub Robotycy 97 Poznan 1, 3, 1, 3, 1, 9
5.Ramirez Jose Muciacios Speedway Team Gdansk 2, 2, 3, 1, 1, 9
6.Przybylski Slawomir GZU Speedway Team Zielona Gora 3, 0, 0, 3, 2, 8
7.Macko Rafal Blackmani Leszno 1, 0, 2, 2, 3, 8
8.Rudkiewicz Wojciech GZU Speedway Team Zielona Gora 3, 1, 1, 2, 1, 8
-----------
9.Przybylski Grzegorz GZU Speedway Team Zielona Gora 2, 3, 2, 0, u, 7 + 3,3
10.Niezatopek Emil Blackmani Leszno 0, 2, 3, 0, 2, 7 +1,2,2
-----------
11.Skraplacz Bogdan Power Rybnik 1, 3, 1, 2, 0, 7 +2,3,1
12.Skladanowski Wojciech Robotycy 97 Poznan 0, 2, 1, 1, 3, 7 +3,0
13.Hildebrant Tomasz Robotycy 97 Poznan 2, 1, 3, 0, 1, 7 +2,1
14.Jankes Roman Blackmani Leszno 1, 1, 0, 1, 3, 6
15.Kasper Krzysztof Blackmani Leszno 0, w, 0, 1, 0, 1
16.Turbina Henryk Power Rybnik 0, 0, 0, 0, 0, 0




Temat: 1
**Lis: Lustracja tak, ale nie dla celów politycznych**

Poniedziałek, 17 stycznia 2005, 17:00
Lustracja jest potrzebna, ale nie powinna być wykorzystywana do celów politycznych. Sposób, w jaki próbuje zrobić to LPR jest nie do zaakceptowania - mówi Bogdan Lis, jeden z liderów podziemnej „Solidarności”.

Konrad Piasecki: Skąd w panu jest tyle niechęci do poznania nazwisk donosicieli służb specjalnych PRL?

Bogdan Lis: Nie ma takiej niechęci. W tym liście otwartym do prezesa Kieresa mówimy o tym, że lustracja jest potrzebna, że trzeba historię poznać, natomiast nie powinna być wykorzystywana do celów politycznych i sposób, w jaki próbuje zrobić to LPR jest dla nas nie do zaakceptowania. Mówię tu o ludziach podziemia, o dawnym kierownictwie związku.

Konrad Piasecki: Czy zatem nie jest tak, że lekarstwem na to jest właśnie ujawnienie nazwisk donosicieli? Wtedy lustracja, tajemnice specslużb PRL przestaną być polskim problemem.

Bogdan Lis: Gdyby to było ujawnienie nazwisk donosicieli, tych którzy szkodzili Polsce i polskiej demokracji, to tak. Tu chodzi jednak o ujawnienie nazwisk osób, które zgodziły się na z SB, czyli tych, którzy podpisali dokument.

Konrad Piasecki: Ale jak ktoś się zgodził, to był donosicielem.

Bogdan Lis: Nie. Podam przykład. Z domu SB zabiera dwójkę rodziców, ojca i matkę. W domu zostają małe dzieci. Biorą ich na przesłuchane, trzymają. I byli ludzie, którzy nie wytrzymywali i podpisywali. Natomiast następnie szli do kolegów z podziemia, mówili o tym, co zrobili i nie podejmowali działalności. Nie tylko tej działalności na rzecz SB, ale i działalności w ogóle. To nie jest takie jednoznaczne i opublikowanie samej listy, nazwisk osób, które podpisały takie zobowiązania do współpracy jest po prostu głęboko niesprawiedliwe.

Konrad Piasecki: W takim razie nie publikujmy list, ale wszystko – i listy i to, co za nimi stoi, jakie są dokumenty dotyczące wszystkich tych osób, jakie ich ewentualne donosy, albo ich brak. To wyjaśni wszystkie tajemnice.

Bogdan Lis: Trzeba zrobić wszystko, by problem rozliczania się z przeszłością miał wymiar bardziej ludzki. Najbardziej odpowiedzialną do tego instytucją jest IPN.

Konrad Piasecki: Ale ja mam taką wątpliwość. Od 15 lat akta tajnych służb PRL są okrywane mgłą tajemnicy. Dostęp do nich mają tylko wybrani. Zostawienie tego IPN-owi sprawi, że znów część osób będzie wiedziała, a my wszyscy będziemy się dowiadywać z drugiej ręki, co będzie rodziło kolejne problemy.

Bogdan Lis: Nie do końca. IPN miały przygotować takie rozwiązania prawne, które pozwoliłyby w sposób cywilizowany udostępnić te materiały chyba wszystkim. Politycy mogą to ubrać w odpowiednią ustawę, akt prawny, ale przygotować to powinny grupy osób, które nie są uwikłane politycznie i nie mają przy pracach nad tego typu projektem innych celów. A w przypadku aktualnej propozycji LPR jest bardzo wątpliwe.

Konrad Piasecki: Pan do swojej teczki nie zajrzał?

Bogdan Lis: Jeszcze nie. Namówiono mnie do tego, bym wypisał wniosek, wiec wypisałem, ale mam go cały czas w domu, jeszcze go nie złożyłem. Nie sądzę, bym dowiedział się z teczki czegoś więcej niż już wiem. Poznałem, w jaki sposób funkcjonuje SB, niczego nowego się nie dowiem. Mogę się dowiedzieć czegoś brzydkiego o różnych osobach, które jakoś kiedyś miały ze mną związek, czy które dalej mają. To nie jest marzenie mojego życia.

VIDE:



Temat: 1/3 finału ZK
Turniej 3 - Obiboki
I [82/] Bagazowy Bogdan [N 71], Drabik Slawomir [C 50], Przybylski Grzegorz [Z 55], Falstart Alojzy [B 39]
II [30/] Houston Alan [B 50], Kowalski Adam [C 20], Faja Zbigniew [Z 53], Pekape Pierre [N 56]
III [70/] Lendzion Michal [N 61], Thomas Kurt [B 45], Piasecki Jakub [Z 43], Pawlak Waldemar [C 35]
IV [73/] Slab Piotr [C 77], Rudkiewicz Wojciech [N 55], Rudkiewicz Jedrzej [B 45], Starks John [Z 41]
V [75/] Starks John [Z 50], Pekape Pierre [B 42], Przybylski Grzegorz [C 35], Piasecki Jakub [N 43] d3
VI [60/] Faja Zbigniew [C 49], Rudkiewicz Jedrzej [N 45], Pawlak Waldemar [Z 65], Falstart Alojzy [B 40]
VII [48/] Bagazowy Bogdan [C 55], Kowalski Adam [B 41], Rudkiewicz Wojciech [Z 60], Lendzion Michal [N 34]
VIII [90/] Slab Piotr [N 77], Houston Alan [C 50], Drabik Slawomir [B 46], Thomas Kurt [Z 20]
IX [38/] Rudkiewicz Jedrzej [N 40], Starks John [C 40], Rudkiewicz Wojciech [B 30], Thomas Kurt [Z 75]
X [94/] Faja Zbigniew [C 66], Lendzion Michal [Z 62], Pekape Pierre [N 38], Drabik Slawomir [B 51] t2
XI [59/] Pekaes Rodrigues [C 57], Houston Alan [Z 50], Bagazowy Bogdan [B 66], Marcinkoski Juha [N 38]
XII [98/] Walker Johny [N 60], Slab Piotr [B 61], Wolff Richard [C 45], Kowalski Adam [Z 30]
XIII [26/] Rudkiewicz Jedrzej [B 30], Ekran Joe [C 44], Lendzion Michal [Z 32], Ulamek Sebastian [N 54]
XIV [53/] Sawyer Tom [N 50], Szczakiel Jerzy [C 50], Faja Zbigniew [B 64], Starks John [Z 25]
XV [26/] Kowalski Adam [B 30], Lendzion Michal [N 32], Starks John [Z 50], Bagazowy Bogdan [C 89]
XVI [5/] Marcinkoski Juha [B 38], Ulamek Sebastian [Z 54], Wolff Richard [C 55], Faja Zbigniew [N 67]
XVII [69/] Slab Piotr [B 65], Szczakiel Jerzy [Z 50], Rudkiewicz Jedrzej [N 40], Pekaes Rodrigues [C 40]
XVIII [5/] Ekran Joe [Z 40], Sawyer Tom [N 50], Houston Alan [B 50], Walker Johny [C 58]
XIX [14/] Rudkiewicz Jedrzej [B 30], Kowalski Adam [C 23], Walker Johny [Z 40], Ulamek Sebastian [N 55]
XX [96/] Houston Alan [B 50], Pekaes Rodrigues [Z 54], Marcinkoski Juha [C 38], Lendzion Michal [N 36]
XXI [30/] Rudkiewicz Jedrzej [N 35], Sawyer Tom [B 50], Pekaes Rodrigues [Z 42], Slab Piotr [C 77]
XXII [4/] Kowalski Adam [Z 23], Ekran Joe [C 44], Houston Alan [N 50], Szczakiel Jerzy [B 50]
XXIII [48/] Houston Alan [N 50], Szczakiel Jerzy [Z 50], Pekaes Rodrigues [C 67], Slab Piotr [B 77]
XXIV [96/] Rudkiewicz Jedrzej [C 68], Ekran Joe [Z 61], Kowalski Adam [N 23], Sawyer Tom [B 50] u3

NCD: -33,74 Sawyer Tom (bieg 14)

20 Rudkiewicz Jedrzej GZU Speedway Team Zielona Gora (1; 2; 3; 3; 1; 3; 3; 3) 19 I
3 Ekran Joe Lions Czestochowa (2; 3; 2; 2) 9 II
10 Kowalski Adam Obiboki (2; 2; 0; 3; 2; 3; 1) 13 III
5 Sawyer Tom Old Stars (3; 2; 2; u) 7 IV
18 Houston Alan Obiboki (3; 2; 2; 1; 3; 1; 3) 15 V
4 Szczakiel Jerzy Kolejarz Opole (2; 2; 0; 2) 6 VI
1 Pekaes Rodrigues Plac Dworcowy Gdansk (3; 0; 2; 1; 1) 7 VII
12 Slab Piotr KS Hutnik Krakow (3; 3; 2; 3; 0; 0) 11 VIII
7 Walker Johny Bojowy Metanol (3; 0; 1) 4 IX
8 Marcinkoski Juha Audiotele Klewki (0; 3; 1) 4 X
6 Ulamek Sebastian Lions Czestochowa (0; 2; 0) 2 XI
14 Lendzion Michal KZ Squirrel Sopot (3; 0; 2; 1; 2; 0) 8 XII
2 Wolff Richard Ksulpaks Praha (1; 1) 2 XIII
21 Starks John Obiboki (0; 3; 2; 0; 1) 6 XIV
16 Bagazowy Bogdan Plac Dworcowy Gdansk (3; 3; 1; 0) 7 XV
23 Faja Zbigniew Topspeed Gdansk (1; 3; 3; 1; 0) 8 XVI
13 Rudkiewicz Wojciech GZU Speedway Team Zielona Gora (2; 1; 1) 4 XVII
15 Pekape Pierre Plac Dworcowy Gdansk (0; 2; 1) 3 XVIII
9 Drabik Slawomir Lions Czestochowa (2; 1; t) 3 XIX
19 Thomas Kurt Obiboki (2; 0; 0) 2 XX
11 Pawlak Waldemar Audiotele Klewki (0; 1) 1 XXI
24 Przybylski Grzegorz GZU Speedway Team Zielona Gora (1; 1) 2 XXII
17 Falstart Alojzy Bojowy Metanol (0; 0) 0 XXIII
22 Piasecki Jakub Robotycy 97 Poznan (1; d) 1 XXIV



Temat: Sprawy polityczne
Rafał A. Ziemkiewicz, I TY ZOSTANIESZ ANTYSEMITĄ – RELOGIA HOLOKAUSTU nie tylko fałszuje historię, ale prostą droga prowadzi do wypierania przez świat pamięci tej zbrodni. Ale dopóki pomaga SALONOM w atakowaniu wrogów, nie zamierzają z niej zrezygnować; Rzeczpospolita, 28 II – 1 III 2009, s. A11-13

Ten artykuł mógł się ukazać PO zaprowadzeniu Żydów przez lefebrystów NA KOLANACH do Watykanu. Nie bardzo wiadomo o jakie salony tu chodzi – bo może paryskie? - co kojarzy mi się z otruciem Rosji i Francji fekaliami pruskimi. Nie ze wszystkim się jednak zgadzam, że np. Biali są BEZBRONNI wobec zarzucanej im przez Czarnych zbrodni handlu niewolniczego. W prawie chrześcijańskim lichwa, prostytucja, narkotyki i niewolnictwo były zastrzeżone dla Żydów, toteż kto się tym zajmował był wykluczany z Kościoła i podlegał jurysdykcji żydowskiej. Anglicy znaleźli z tego wyjście ogłaszając się Nowym Izraelem, bo wpadli na genialny pomysł, żeby Starych Izraelitów sprzedać Hiszpanom jako niewolników, a ponieważ ci nie chcieli ich brać, bo do pracy na plantacjach się nie nadawali – więc ZWRACANY TOWAR topili w morzu. Dla mnie Salonem Francuskiego Profesora od KRZYŻACKIEGO Gotyku Nadwiślańskiego Bronisława Geremka jest harem Boskiego Adolfa na Wawelu.
RAZ powinien wziąć lekcję u Asza, który powiedział, że Holokaust jest PRZYKRYWKĄ folwarku żydowskiego – który nazywał się Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich. To jest zgodne z prawem szwajcarskim, kwalifikującym ten folwark jako realizację Protokołów Mędrców Syjonu, z rozprowadzaniem dywidendy przez tajne konta szwajcarskie (kominternu), narzucone Szwajcarii przez Katarzynę II dla zaszachowania Prus nad Renem, żeby oddały Turcję, kluczem do której był polski Kijów. Zagrożony przez łykaczy złota Rzym miał tylko jedno wyjście – przyjęcie prawa sarmackiego.
Z tej racji rabin Wiesel nie jest twórcą Religii Holokaustu tylko jej Pierwszym Kapłanem, gdy twórcą tej religii był Józef Stalina na użytek KAPITAŁU STALINOWSKIEGO. Prawo Anty-antysemickie wprowadził Lenin – wg Procesu Berneńskiego główny aktor Protokołów Mędrców Syjonu; za kawał o Żydzie dostawało się 3 lata ciężkich robót, które przetrzymywali najsilniejsi.
Dobrze, że RAZ pisze, że Religia Holokaustu NIE DOPUSZCZA porównań Holokaustu z genocydem Ormian czy genocydem SADYSTYCZNYM Polaków na Ukrainie, choć średniowieczne pogromu Żydów w Europie były niczym wobec np. eksterminacji Koptów. Wg danych szwajcarskich to liczba ofiar żydowskich w II wojnie światowej jest taka jak Genocydu Sadystycznego, wobec czego Prawdziwym Holokaustem była dopiero wojna ukraińska 1946-47. Z tej racji salony paryskie, poza obowiązkową konsumpcją fekaliów pruskich dla OBRONY Krzyżackiego Gotyku Nadwiślańskiego, musza czcić Stalina Oskalpowanego i Berię Zastrzelonego za 2 biliony $ ZŁOTYCH. To zemsta za powiedzenie mi przez wykidajłę, że mnie do Paryża NIE WPUSZCZĄ.
Na s. A24-25 jest artykuł Bogdana Musiała „Polsko-niemieckie 'przymierze' na Kresach”, ze zdjęciem: SZTAB V BRYGADY AK NA WIELEŃSZCZYŹNIE. PIERWSZY OD LEWEJ ZYGMUNT SZENDZIELARZ „ŁUPASZKA”, DOWÓDCA BRYGADY. W środku idzie ktoś bardzo ważny, kto wygląda na Bolesława Piaseckiego. Gdyby Winston Churchill wydał Stalinowi ZBUNTOWANEGO generała AK Szendzielarza to zdjęcie to zrobiłoby światową karierę jako ilustracja POLSKICH KOLABORANTÓW HITLERA.
Pisałem kilkakrotnie do Jarosława Piaseckiego, i starałem się skontaktować przez znanych polityków ws. zastrzelenia Ławrentego Berii przez Bolesława Piaseckiego. W końcu musiałem ogłosić, że Berię zastrzelił mój stryj, Czesław Prawdzic-Tell, podając się za Bolesława Piaseckiego, do którego był trochę podobny. Z rozmów z ojcem i stryjem wnioskuję, że mój dziadek przy skalpowaniu Stalina i zastrzeleniu Berii korzystał z rad sowietologa, pisarza Jerzego Szaniawskiego, swego powinowatego.



Temat: Olimpiada
Gorąco polecam lekyurę VOLTY
http://www.voltahorse.pl/articles.php?id=294

W związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Atenach, które rozpoczną się już 13 sierpnia chcemy przypomnieć dotychczasowe osiągnięcia naszych reprezentantów. Pierwszy medal olimpijski (brąz) zdobył dla Polski mjr Adam Królikiewicz na koniu Pikador, a pierwszy i jak na razie jedyny złoty - Jan Kowalczyk na Artemorze.

Rok Zawodnik Koń Konkurencja indywidualnie drużynowo
1912 Sztokholm Karol Rommel Ziablik skoki 9 -
Sergiusz Zachwoski Bandura skoki 11 -
1924 Paryż Adam Królikiewicz Picador skoki 3 6
Karol Rommel Faworyt skoki 10 6
Zdzisław Dziadulski Zefer skoki 28 6
Kazimierz Szosland Jacek skoki 32 6
Karol Rommel Krechowiak WKKW 10 7
Kaziemierz Rostowo-Suski Lady WKKW 25 7
Tadeusz Komorowski Amon WKKW 26 7
Kazimierz Szosland Helusia WKKW 33 7
1928 Amsterdam Kazimierz Gzowski Mylord skoki 4./5. 2
Kazimierz Szosland Alli skoki 13 2
Michał Antoniewicz Readgledt skoki 20 2
Zdzisław Dziadulski (rez.) The Lad skoki - -
Michał Antoniewicz Moja Miła WKKW 19 3
Józef Trenkwald Lwi Pazur WKKW 25 3
Karol Rommel Donneuse WKKW 26 3
Henryk Dobrzański (rez) Tucase WKKW - -
1936 Berlin Janusz Komorowski Dunkan skoki 36 -
Michał Gutowski Warszawianka skoki nie ukończył -
Tadeusz Sokołowski Zgieg II skoki nie ukończył -
Henryk Roycewicz Arlekin II WKKW 15 2
Zdzisław Kawecki Bambino WKKW 18 2
Seweryn Kulesza Tośka WKKW 21 2
1960 Rzym Marian Babirecki Volt WKKW 8 -
Andrzej Orłoś Klarys WKKW 17 -
Andrzej Kobyliński Wolbórz WKKW nie ukończył -
Marek Roszczynialski Wizma WKKW nie ukończył -
Jan Kowalski (rez) - WKKW - -
1968 Meksyk Piotr Wawryniuk Poprad skoki - 10
Piotr Wawryniuk Farys skoki 39 -
Antoni Pacyński Cirrus skoki 37 10
Jan Kowalczyk Drobnica skoki nie wystartował -
Jan Kowalczyk Bronz skoki - 10
Marian Kozicki Bronz skoki 35 -
1972 Monachum Stefan Grodzicki Biszka skoki - 16./20.
Marian Kozicki Bronz skoki - 21
Piotr Wawryniuk Poprad skoki - nie ukończył

Jan Kowalczyk Jastarnia skoki - nie ukończył
Jacek Wierzchowiecki Gniew WKKW 18 10
Marek Małecki Signor WKKW 31 10
Jan Skoczylas Wandal WKKW 36 10
Wojciech Mickunas Tenor WKKW nie ukończył -
1980 Moskwa Jan Kowlaczyk Artemor skoki 1 2

Wiesław Hartman Norton skoki 6 2
Marian Kozicki Bremen skoki 8 2
Janusz Bobik Szampan skoki - 2
Bohdan Sas-Jaworski (rez) - skoki - -
Mirosław Szłapka Erywań WKKW 6 -
Jacek Wierzchowiecki Bastion WKKW 13 -
Jacek Daniluk Len WKKW nie ukończył -
Stanisław Jasiński Hangar WKKW nie ukończył -
Anna Kuczyńska (rez) - WKKW - -
Józef Zagor Helios ujeżdżenie 10 4
Elżbieta Morciniec Sum ujeżdżenie 13 4

Wanda Wąsowska Damazy ujeżdżenie 14 4
Bogusław Misztal (rez) - ujeżdżenie - -
1988 Seul Bogusław Jarecki Niewiaża WKKW 12 4
Krzysztof Rogowski Alkierz WKKW 13 4
Krzysztof Rafalak Dźwinogród WKKW 21 4

Eugeniusz Koczorski Idrys WKKW 33 4
Piotr Piasecki Igrek WKKW nie wystartował -
1992 Barcelona Jacek Krukowski Ibis WKKW 33 9
Piotr Piasecki Igrek WKKW 35 9
Bogusław Jarecki Fant WKKW 42 9
Arkadiusz Bachur Chutor WKKW 50 9
Rafał Choynowski (rez) Drezden WKKW - -
1996 Atlanta Bogusław Jarecki Polisa WKKW 16 -
Rafał Choynowski Viva WKKW nie ukończył -
Bogusław Owczarek Askar WKKW nie ukończył -
Artur Społowicz Hazard WKKW nie ukończył -

Piotr Piasecki Lady Nałęczowianka WKKW nie ukończył -



Temat: Wyniki wyborów - komentarze
jak oddawaliśmy głosyna kandydatów do sejmu:

Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy
Stokłosa Ryszard – 736
Biskup Eugeniusz Jan – 249
Dudziak Andrzej – 311
Łukaszczyk Tomasz Michał – 188
Wiński Jacek Krzysztof – 114
Łokaj Joanna Agnieszka – 355
Mrozek-Gliszczyński Zdzisław – 72
Wrona Ryszard – 200
Jaskierny Janusz – 116
Ostrowski Włodzimierz- 148
Koszowski Wojciech Piotr – 78
Garbarz Jarosław Marian – 189.

Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin
Rzeźniczak Bartosz – 882
Witczak Bolesław – 460
Donat Hubert- 159
Zgaiński Zbigniew Marian – 90
Radziejewska Hanna – 238
Leszczewicz Adam – 121
Węglewski Andrzej – 83
Żmudziński Marian – 105
Dereniowski Andrzej – 44
Pocętek Jacek – 120
Karaśkiewicz Mirosław- 47
Kaczmarek Tomasz Krzysztof – 169
Sobieszczyk Rafał – 73
Zegan Tomasz - 49
Torbiński Mirosław – 49
Wełniak Violetta Maria – 106
Fintzel Barbara – 35
Muzofl Robert – 59.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Kraczkowski Maks – 11756
Ciechanowski Jacek – 3628
Czarnecki Krzysztof Władysław – 6659
Podmokły Jerzy – 3615
Piechowiak Grzegorz – 3460
Górski Tomasz – 18072
Wielgosz Janusz – 1529
Minkowski Adam Stanisław – 1019
Fleming Bogdan – 743
Sobota Halina Teresa – 1563
Borsukiewicz Piotr – 13342
Dzido Bogusław – 879
Koczorowska Anna – 4433
Błażejczyk Grzegorz – 637
Rabski Wojciech – 1316
Okpisz Andrzej – 948
Kardasz Maria – 842
Szymko Krystyna – 2429.

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska
Szejnfeld Adam Stanisław – 57343
Rutnicki Jakub Adam – 18590
Chmielewski Stanisław Marcin – 8102
Waśko Piotr Roman – 6260
Skrobisz Jacek Józef – 3152
Wilkoszarska Krystyna – 4581
Jarczak Paweł – 2165
Szrama Tomasz – 5868
Piasecki Jerzy Marek – 3309
Wrona Grzegorz Marek – 1813
Martyńska Anna – 2890
Górecka Monika – 2823
Ratajszczak Patrycja Anna – 2765
Hetmański Krzysztof – 682
Skrzypczak Adrian – 1207
Mirowski Bartosz Dominik – 332
Dziewiałtowski-Gintowt Bartosz – 736
Poszwa Krzysztof – 2418.

Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego
Kalemba Stanisław – 13295
Rydzewska Anna – 2862
Napierała Ryszard – 2970
Goławski Ryszard – 1782
Kranc Tomasz Bronisław – 1662
Pikulik Jan Marek – 2323
Janus Bogusław – 1227
Wita Andrzej – 2317
Hajduk Piotr – 2203
Cyranik Wojciech Zygmunt – 501
Gnus Ryszard Tomasz – 1283
Kwaśniewicz Józef Kazimierz – 1214
Niedziałek Sylwester Mieczysław – 303
Pawlak Zofia – 1387
Przybył Witold – 335
Frąckowiak Helena Krystyna - 451
Tomikowski Damian – 199
Pochyluk Stanisław – 1392.

Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej
Beger Renata Lidia – 3619
Sulima Kazimierz Tadeusz – 336
Pilarz Józef Walerian – 611
Grabowski Bogdan – 312
Starosta Michał Waldemar – 155
Lisiecki Leszek – 171
Andrzejewski Piotr – 244
Statucki Henryk – 112
Komasa Urszula Wioleta – 151
Kwiatek Angelina – 258
Klarzyński Zbigniew – 32
Sekuła Roksana – 72
Wałowska Anna – 112
Korycki Czesław - 165.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica i Demokraci
Ajchler Romuald Kazimierz – 13725
Stec Stanisław – 10908
Piosik Stanisław – 6422
Lus Jan – 1941
Bystrzycki Włodzimierz Andrzej – 6167
Mikołajczak Stefan Wojciech – 8358
Jasiłek Andrzej Kazimierz – 2369
Górzny Andrzej Marian – 936
Jahns Zbigniew Kazimierz – 1021
Dymek Łukasz – 2255
Wiśniewski Janusz Tadeusz – 636
Heyduk Jerzy – 424
Wesołek Piotr Paweł – 419
Kukawka Andrzej Jan – 678
Rączkowski Ryszard Jan – 284
Kęsy Ryszard Walenty – 300
Bak Urszula – 1433
Zgaiński Mariusz Mirosław – 684.



Temat: Zmarł wybitny polski kolarz , zmarł 31.05.09 roku.
W wieku 78 lat zmarł w niedzielę pierwszy polski zwycięzca Wyścigu Pokoju (1956 rok) Stanisław Królak - poinformował prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wojciech Walkiewicz.
Królak triumfował w dziewiątej edycji amatorskiego, ale prestiżowego wieloetapowego Wyścigu Pokoju w 1956 roku, w Pradze. Po nim zwycięstwa odnosili Ryszard Szurkowski (1970, 1971, 1973 i 1975), Stanisław Szozda (1974), Lech Piasecki (1985) i Piotr Wadecki (2000).
Pierwsza wygrana Królaka, zawodnika reprezentującego w karierze Sarmatę i Legię Warszawa, "smakowała" polskim kibicom kolarstwa najbardziej. Szosy zaroiły się od chłopców na rowerach, z których każdy chciał być Królakiem... Nic dziwnego, że stał się jednym z najbardziej popularnych sportowców Polski lat 50.

Żółty trykot lidera Stanisław Królak zdobył w dramatycznych okolicznościach, na etapie z Lipska do Karl-Marx-Stadt (dziś Chemnitz) - 190 km. Kolarze mieli do pokonania strome wzniesienie w miasteczku Meerane, nazywane wtedy "ścianą płaczu". Niektórzy musieli zsiadać z rowerów, by je sforsować. Pierwszy przejechał tę stromiznę Włoch Aurello Cestari i zyskał przewagę około 2 minut nad czołówką, a 3 minuty nad Królakiem. Polak, w parze z silnym Rumunem Dumitrescu, ruszył w pogoń... Na stadion w Karl-Marx-Stadt wpadł jednak samotny, bardzo zabłocony kolarz. Przez długą chwilę sprawozdawcy nie potrafili rozpoznać, kto nim jest. Jak wspomina w swych książkach dziennikarz Bogdan Tuszyński, on pierwszy zorientował się, że to Stanisław Królak i krzyknął na całe gardło jego nazwisko...

Po dniu odpoczynku kolarze wyruszyli do Karlowych Warów (141 km). Zanim Stanisław Królak rozkręcił się na dobre, silne tempo sprawiło, że stracił do czołówki 3 minuty, a groźny Constantin Dumitrescu czyhał na jego pozycję lidera. Zdawało się, że wszystko już stracone. Jednak kryzys minął i polski lider, w towarzystwie kolarzy z francuskiej Polonii, dogonił czołówkę i na metę przyjechał ze stratą tylko 25 sekund do zwycięzcy. Uratował swą żółtą koszulkę i na praskim stadionie przejechał rundę honorową, z wieńcem na ramionach (wraz z ekipą ZSRR - 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej).

Królak cztery razy zdobył tytuł mistrza Polski w wyścigu szosowym, górskim i przełajowym, w latach 1952-1955. Siedem razy ścigał się w Wyścigu Pokoju (1952-1961), trzykrotnie uczestniczył w szosowych mistrzostwach świata.
Niespełna rok temu, 1 sierpnia 2008, Królak otrzymał przyznany mu przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.
"Po raz pierwszy wsiadłem na rower mając trzynaście lat, a było to w podwarszawskiej miejscowości Las, gdzie moim sąsiadem był późniejszy trener polskich kolarzy Henryk Łasak. Ścigaliśmy się po polnych drogach" - wspominał wówczas Stanisław Królak.
Uroczystości pogrzebowe Stanisława Królaka odbędą się w poniedziałek 8 czerwca. Uroczystości żałobne rozpoczną się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie, ul. Trakt Lubelski 157.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP



Temat: Warsztaty 2008
Warsztaty muzyczne im. Wojtka Seweryna - 07 – 15 sierpnia 2008.

Po raz osiemnasty zapraszamy Cię na warsztaty muzyczne w klasach gry i śpiewu.
Tegoroczne warsztaty potrwają 9 dni, a XVIII Festiwal dni dziesięć.
Zajęcia odbywać się będą w siedmiu klasach:

1. Wokal:
- KRYSTYNA PROŃKO
- OLA SOZAŃSKA-KUT
- MACIEK BALCAR

2. Gitary:
- KASIA MALISZEWSKA
- KRZYSZTOF "PUMA" PIASECKI
- LESZEK CICHOŃSKI
- JACEK JAGUŚ
- BOHDAN LIZOŃ

3. Harmonijka:
- BARTEK ŁĘCZYCKI
- ROMEK BADEŃSKI

4. Klawisze:
- PAWEŁ SERAFIŃSKI

5. Organy Hammonda:
- PAWEŁ WIĘSIK

6. Gitara basowa:
- TOMEK GRABOWY

7. Perkusja:
- ZBYSZEK LEWANDOWSKI

Plan zajęć:

• zajęcia w klasach 11:00 – 14:00 oraz 16:00- 18:00
• zajęcia typu combo 19:00 – 20:00
• Jam Session 20:00 – 2:00

Opłaty za naukę:

• Klasy instrumentalne ( gitara, gitara basowa, perkusja, harmonijka ustna) - 450 zł.
( grupy 10- osobowe)
• Klasa wokalu ( instrumenty klawiszowe, wokal) - 500 zł.
( grupy 6- osobowe)
• Zakwaterowanie ( cena za jeden nocleg) - 30 zł.
• Wyżywienie ( za jeden obiad) - 8 zł.

Uwaga !!! Osoby , które są członkami Stowarzyszenia Blues nad Bobrem rabat 50 zł.

ZAPISY RUSZAJĄ 3 MARCA !!!

Wymagania organizatorów:
Obowiązkowe jest posiadanie własnych instrumentów, za wyjątkiem klasy perkusji. Wskazane jest też posiadanie własnych magnetofonów lub innych urządzeń do rejestracji dźwięku.

Jak zapewnić sobie uczestnictwo w Warsztatach ?
Wypełnij kartę zgłoszenia i wyślij wraz ze zdjęciem do identyfikatora, i bankowym dowodem wpłaty na adres organizatora. Zgłoszenie można również przesłać przez internet ( elektroniczna wersja zgłoszenia do pobrania ze strony http://www.bluesnadbobrem.eu/warsztaty_zapisy.html zdjęcie i dowód wpłaty zeskanowane w formacie JPEG). Zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej do dnia 31.07.2008. Ilość miejsc jest ograniczona ! O przyjęciu na Warsztaty będzie decydowała kolejność zgłoszeń !!!
Wszelkie informacje dotyczące Festiwalu znajdziesz na http://www.bluesnadbobrem.eu

Nastąpiła zmiana w dacie Przeglądu, który odbędzie się 14 sierpnia.

Msza Święta w oprawie bluesowej – 10.08.2008 (niedziela) Osiedle Kwiatowe

Prosimy poinformuj znajomych o Festiwalu !

Kontakt w sprawie Warsztatów: Łukasz Molak tel. 505 963 860, biuro@bluesnadbobrem.eu
Kontakt w sprawie Przeglądu: Krzysztof Rojewski tel. 608 628 441, k.rojewski@funmedia.pl



Temat: Zmarł Stanisław Królak
W wielu 78 lat zmarł w niedzielę (31 maja) pierwszy polski zwycięzca Wyścigu Pokoju Stanisław Królak - poinformował prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wojciech Walkiewicz.

Królak triumfował w dziewiątej edycji amatorskiego, ale prestiżowego wieloetapowego Wyścigu Pokoju w 1956 roku, w Pradze. Po nim zwycięstwa odnosili Ryszard Szurkowski (1970, 1971, 1973 i 1975), Stanisław Szozda (1974), Lech Piasecki (1985) i Piotr Wadecki (2000).

Pierwsza wygrana Królaka, zawodnika reprezentującego w karierze Sarmatę i Legię Warszawa, "smakowała" polskim kibicom kolarstwa najbardziej. Szosy zaroiły się od chłopców na rowerach, z których każdy chciał być Królakiem... Nic dziwnego, że stał się jednym z najbardziej popularnych sportowców Polski lat 50.

Żółty trykot lidera Stanisław Królak zdobył w dramatycznych okolicznościach, na etapie z Lipska do Karl-Marx-Stadt (dziś Chemnitz) - 190 km. Kolarze mieli do pokonania strome wzniesienie w miasteczku Meerane, nazywane wtedy "ścianą płaczu". Niektórzy musieli zsiadać z rowerów, by je sforsować. Pierwszy przejechał tę stromiznę Włoch Aurello Cestari i zyskał przewagę około 2 minut nad czołówką, a 3 minuty nad Królakiem. Polak, w parze z silnym Rumunem Dumitrescu, ruszył w pogoń... Na stadion w Karl-Marx-Stadt wpadł jednak samotny, bardzo zabłocony kolarz. Przez długą chwilę sprawozdawcy nie potrafili rozpoznać, kto nim jest. Jak wspomina w swych książkach dziennikarz Bogdan Tuszyński, on pierwszy zorientował się, że to Stanisław Królak i krzyknął na całe gardło jego nazwisko...



Po dniu odpoczynku kolarze wyruszyli do Karlowych Warów (141 km). Zanim Stanisław Królak rozkręcił się na dobre, silne tempo sprawiło, że stracił do czołówki 3 minuty, a groźny Constantin Dumitrescu czyhał na jego pozycję lidera. Zdawało się, że wszystko już stracone. Jednak kryzys minął i polski lider, w towarzystwie kolarzy z francuskiej Polonii, dogonił czołówkę i na metę przyjechał ze stratą tylko 25 sekund do zwycięzcy. Uratował swą żółtą koszulkę i na praskim stadionie przejechał rundę honorową, z wieńcem na ramionach (wraz z ekipą ZSRR - 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej).

Królak cztery razy zdobył tytuł mistrza Polski w wyścigu szosowym, górskim i przełajowym, w latach 1952-1955. Siedem razy ścigał się w Wyścigu Pokoju (1952-1961), trzykrotnie uczestniczył w szosowych mistrzostwach świata.

Niespełna rok temu, 1 sierpnia 2008, Królak otrzymał przyznany mu przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. W niedzielę Stanisław Królak został włączony do Alei Gwiazd Kolarstwa Polskiego w Nałęczowie.

- Po raz pierwszy wsiadłem na rower mając trzynaście lat, a było to w podwarszawskiej miejscowości Las, gdzie moim sąsiadem był późniejszy trener polskich kolarzy Henryk Łasak. Ścigaliśmy się po polnych drogach - wspominał wówczas Stanisław Królak.

PAP



Temat: "Takie rzeczy" tylko w Platformie
Największa partia opozycyjna staje murem za oskarżaną o korupcję posłanką? I sprzeciwia się swemu sztandarowemu hasłu? I głupio się tłumaczy? I po tygodniu jej lider mówi, że dopiero teraz przeczytał wniosek o odebranie immunitetu? I przyznaje, że popełnił błąd? I że takie rzeczy to tylko w Erze? Nie, nie, jak widać - w Platformie.

Ręce mnie bolały, oczy piekły, ale jakoś nie mogłem się powstrzymać. A najgorsze było to, że przecierane ze zdumienia oczy pokazywały cały czas to samo. Widok Platformy Obywatelskiej, która na sejmowej sali "wykonywała Rejtana" w obronie Małgorzaty Ostrowskiej był zadziwiająco realny. I była to ta sama Platforma, która na swych sztandarach, od momentu powstania, ma wypisane hasło "Ograniczyć (a nawet znieść) immunitet poselski".

W Sejmie krążą trzy różne wersje tłumaczeń tego, jak doszło do tej haniebnej wpadki. Nie wiem, która jest prawdziwe. Może w każdej tkwi ziarno prawdy. Przytaczam więc wszystkie.
Tłumaczenie pierwsze - "na Mularczyka" - oficjalne

Platforma chciała być za odebraniem immunitetu. Ale z przedgłosowaniowych zapowiedzi wynikało, że trzeba będzie decydować równocześnie o odebraniu immunitetu i zezwoleniu na aresztowanie. A aresztowania Ostrowskiej Platforma nie chciała. Dlatego miała wstrzymać się od głosu. Gdy okazało się, że głosowania będą rozdzielne - postanowiono być za odebraniem immunitetu, przeciw aresztowaniu. Tyle że na mównicę wszedł kolega ministra Ziobry - poseł Mularczyk, który tak zdenerwował biedną Platformę, że ta się wściekła, z emocji puściły jej nerwy i zdrowy rozsądek. Wstrzymała się (czyli de facto zagłosowała przeciw) i w jednym, i drugim głosowaniu.

Tłumaczenie drugie "na Zdrojewskiego" - wewnątrzklubowe

Platforma nie za bardzo wiedziała, co zrobić. Jedni mówili "bądźmy za", drudzy namawiali "wstrzymajmy się". W końcu w biegu podjęto decyzję, by Ostrowskiej nie bronić. I taka rekomendacja znalazła się w pierwotnej wersji tzw. ściągi, którą każdy poseł dostaje przed głosowaniem. Tyle że tuż przed drukowaniem "ściągi" szef klubu Bogdan Zdrojewski - nie wiedzieć czemu - nakazał zmianę rekomendacji. Do ściągi trafiła wersja "wstrzymać się". Tak zagłosowano.
Tłumaczenie trzecie "na Dzikowskiego" - spiskowe

Platforma może i ma swe idee. Ale ma też interesy. SLD nie poparło wcześniej wniosku o odebranie immunitetu posłowi PO Waldemu Dzikowskiemu. Trzeba było się odwdzięczyć. To się odwdzięczono. Potem Platformę zaczęła prześladować wizja tego, jak bardzo PiS będzie po niej jeździł przez najbliższe miesiące. Skalkulowano i uznano, że lepiej będzie chyłkiem się wycofać z interesu, posypać głowę popiołem i nie dochować zasady "pacta sunt servanda", niż narażać się na PiS-owskie docinki.

Jak mówię - nie wiem, która z tych wersji jest prawdziwa. Przeciwko pierwszej przemawia rozsądek. Przeciw drugiej - przekonanie, że Platforma miała czas, by zmienić "ściągową" rekomendację. Wychodziłoby na to, że najwięcej sensu ma ta trzecia. Wiem jednak skądinąd, że w ubiegłym tygodniu w klubie PO działy się rzeczy straszne. Tusk ciskał gromy i robił śledztwo. Wzywał na dywanik, szukał tych, którzy czytali wniosek i namawiali do wstrzymywania się od głosu, obsobaczał potencjalnie winnych i demonstracyjnie wychodził. To przemawiałoby za wersją drugą.

Którakolwiek z nich byłaby prawdziwa - oczywiste jest, że Platforma strzeliła sobie w stopę. I mam dziwne przeczucie, że skutki tego strzału będzie odczuwała jeszcze długo. Będzie ją łamało w kościach i odbijało się czkawką. A najmocniej i najboleśniej Donaldowi Tuskowi. Bo PiS mu tego nie zapomni. I tak jak w ostatniej kampanii przywoływał "Dziadka z Wehrmachtu", tak za trzy lata będzie wypominał "koleżankę z SLD" i jej bardzo niesławną, a wstydliwą obronę.

Konrad Piasecki
interia.pl



Temat: Ogłoszono nominacje do Wiktorów
Uroczyste rozdanie Wiktorów odbędzie się w tym roku 31 maja w auli Politechniki Warszawskiej i będzie transmitowane na żywo w TVN. Właśnie ogłoszono nominacje do tek prestiżowej nagrody dla osobowości telewizyjnych.

Zdobywcy statuetek Wiktory 2007 zostaną ogłoszeni w sobotę 31 maja podczas uroczystej gali w auli Politechniki Warszawskiej. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi od godz. 20.30 telewizja TVN.

Wcześniej zwycięzców w 9 kategoriach wyłonią członkowie Akademii Wiktorów, do której należy ok. 150 dotychczasowych laureatów nagrody. Natomiast zdobywcę Wiktora Publiczności za pośrednictwem SMS-ów lub audio-tele wybiorą widzowie spośród kandydatów zaproponowane przez telewizje, a przedstawionych na antenie TVN. Ponadto członkowie Akademii Wiktorów wybiorą 3-5 laureatów SuperWiktorów - nagrody za osiągnięcia życia. Kapituła ma też prawo przyznać statuetkę SuperWiktora specjalnego, pozakonkursowego.

Właśnie ogłoszono nominowanych do nagrody, spośród których wybrani zostaną laureaci. Oto pełna lista nominowanych:

Najpopularniejszy polityk

Donald Tusk
Bronisław Komorowski
Stefan Niesiołowski
Władysław Bartoszewski
Joanna Rostkowska-Kluzik

Najwyżej ceniony komentator lub publicysta

Tomasz Lis
Bogdan Rymanowski
Jarosław Gugała
Elżbieta Jaworowicz
Dorota Gawryluk

Najpopularniejszy aktor telewizyjny

Paweł Małaszyński
Cezary Żak
Janusz Gajos
Andrzej Grabowski
Dominika Ostałowska

Gwiazda piosenki i estrady

Natasza Urbańska
Maryla Rodowicz
Edyta Górniak
Justyna Steczkowska
Sebastian Karpiel Bułecka

Najlepszy prezenter TV

Małgorzata Wyszyńska
Krzysztof Ibisz
Justyna Pochanke
Maciej Kurzajewski
Hanna Lis

Twórca najlepszego programu telewizyjnego

Rinke Rooyens
Szymon Majewski
Janina Paradowska
J. Rewiński / K. Piasecki
Agnieszka Holland

Osobowość telewizyjna

Piotr Bałtroczyk
Kuba Wojewódzki
Robert Janowski
Jarosław Kret
Krzysztof Ibisz

Największe odkrycie telewizyjne

Katarzyna Cichopek
Joanna Liszowska
Anna Guzik
Agnieszka Włodarczyk
Tatiana Okupnik

Najpopularniejszy sportowiec

Euzebiusz Smolarek
Robert Kubica
Leo Beenhakker
Otylia Jędrzejczak
Adam Małysz

Superwiktory 2007

Ewa Błaszczyk
Agnieszka Holland
Andrzej Grabowski
Adam Pieczyński
Władysław Bartoszewski
Krzysztof Penderecki
Leo Beenhakker
Janusz Józefowicz

Super Wiktor Specjalny

Wiktor publiczności

Natasza Urbańska
Robert Janowski
Krzysztof Ibisz
Kinga Rusin
Monika Richardson.

Pierwsze statuetki Wiktorów wręczono 23 grudnia 1985 roku, natomiast od 1992 roku przyznawane są złote SuperWiktory. Dotychczas laureatami tej prestiżowej nagrody zostało ok. 200 dziennikarzy, aktorów, polityków i sportowców.



Temat: KKS LECH POZNAŃ S. A .
01 06 2007 Spotkanie Wielkopolskiego Komitetu EURO2012

Dziś w Sali VIP na stadionie przy ulicy BUŁGARSKiej odbyło się spotkanie Wielkopolskiego Komitetu Organizacyjnego „EURO 2012".

Poza spotkaniem roboczym zorganizowana została również konferencja prasowa, na której przedstawiono m.in. skład i zadania komitetu.

- Ustaliliśmy, że komitet spotykał będzie się cyklicznie na stadionie przy ulicy BUŁGARSKiej - mówi Wiceprezes LECHa i członek komitetu, ARKADIUSZ KASPRZAK. - Dziś przedstawiliśmy przede wszystkim skład osobowy i przydział tematów związanych z organizacją EURO do poszczególnych osób.

SKŁAD OSOBOWY:

1.Wojewoda Wielkopolski, Tadeusz Dziuba - Przewodniczący

2.Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak - Wiceprzewodniczący

3.Prezydent Miasta Poznania, Ryszard Grobelny - Wiceprzewodniczący

4.Starosta Poznański, Jan Grabkowski - Wiceprzewodniczący

5.Komendant Wojewódzki Policji, Henryk Rusiński - szef zespołu bezpieczeństwa i porządku publicznego

6.Kierownik oddziału radców prawnych Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, mecz. Lech Dworaczek - szef zespołu obsługi prawnej komitetu

7.Prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu, Mieczysław Klupczyński - szef zespołu ds. finansowych komitety.

8.Wiceprezes KKS LECH POZNAŃ, ARKADIUSZ KASPRZAK - szef zespołu budowy stadionów oraz infrastruktury towarzyszącej

9.Dyrektor poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Marek Napierała - szef zespołu infrastruktury komunikacyjnej oraz transportu publicznego Komitetu

10.Dyrektor departamentu ochrony zdrowia i przeciwdziałania uzależnieniom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, dr Marek Daniel - szef zespołu ds. świadczeń medycznych oraz ratownictwa medycznego

11.Zastępca Dyrektora oddziału poznańskiego Telewizji Polskiej SA, Krzysztof Szajs - szef zespołu promocji

12.Dyrektor biura obsługi inwestorów i promocji inwestycji Urzędu Miasta Poznania, Sebastian Bedeker - szef zespołu ds. bazy turystycznej i noclegowej komitetu

13.Dyrektor departamentu transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Jerzy Krieger - szef zespołu inwestycji realizowanych na terenie miasta i województwa

14.Regionalne Centrum Wolontariatu, Grażyna Kałek - szef zespołu ds. wolontariatu

15.Poseł na Sejm RP, przewodniczący sejmowej komisji gospodarki, Max Kraczkowski

16.Rekor Akademii Wychowania Fizycznego im.Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, prof. dr hab. Tadeusz Rychlewski

17.Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, płk. dyplom., Wojciech Reszka.

18.Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Mirosław Gugała

19.Komendant Placówki Straży Granicznej Poznań-Ławica, ppłk Bogdan Sobczak

20.Wielkopolski Inspektor Nadzoru Budowlanego, Jerzy Witczak

21.Wiceprezydent Miasta Poznania, Maciej Frankiewicz

22.Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, Stefan Antkowiak

23.Prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica spółka z o.o., Mariusz Wiatrowski

24.Doradca Wojewody Wielkopolskiego, Michał Fijałkowski - sekretarz komitetu

http://www.lech.poznan.pl/aktualnosci/id,5815/




Temat: Rozmowy o Pawle
hehehe

Gwiazdy śpiewają „Przeboje Jedynki”

TVP zaprasza na plenerowy koncert „Przeboje Jedynki” w reż. Janusza Józefowicza. W koncercie wystąpią gwiazdy najpopularniejszych programów TVP1 i zaprezentowane zostaną jesienne nowości Jedynki. Impreza w efektownej scenografii i z pokazem sztucznych ogni będzie transmitowana w TVP1 2 września od godz. 21.05. Mieszkańców Warszawy zapraszamy do obejrzenia koncertu na żywo przed siedzibą Telewizji Polskiej.

Gwiazdy programów Jedynki zaprezentują na scenie piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Będą też rozmowy z gośćmi koncertu i efektowna prezentacja nowości TVP1. Szczególnym punktem programu będzie występ Nataszy Urbańskiej z zespołem Teatru Buffo, gwiazdy nowego hitu TVP1 pt. „Przebojowa noc" w reż. Janusza Józefowicza.

Niezwykle efektownie zapowiada się prezentacja aktorów nowego serialu sensacyjnego „Tajemnica twierdzy szyfrów" w reż. Adka Drabińskiego. Na scenie pojawią się Paweł Małaszyński, Cezary Żak i Anna Dereszowska oraz Borys Szyc.

Edyta Jungowska, odtwórczyni głównej roli w niedzielnym serialu „Ja wam pokażę" wykona - po raz pierwszy na scenie - piosenkę z tego filmu, polską wersję przeboju „In a matter of speaking” amerykańskiego zespołu Tuxedomoon. Premierowy odcinek serialu można będzie zobaczyć na antenie Jedynki tuż przed koncertem.

Na swoje nowe programy rozrywkowe śpiewająco zaproszą widzów Jedynki również: Joanna Jeżewska i aktorzy Teatru Montownia (Serwis TV), a także Krzysztof Piasecki i Janusz Rewiński (Szkoda gadać).

W koncercie udział wezmą także te gwiazdy, które na antenie Jedynki goszczą od lat, a w tym roku obchodzą jubileusz 10-lecia. Będzie to Robert Janowski wraz z zespołem wokalno-tanecznym reprezentujący teleturniej „Jaka to melodia” oraz aktorzy serialu „Klan” - Tomasz Stockinger, Agnieszka Kotulanka, Izabela Trojanowska, Jacek Borkowski, Barbara Bursztynowicz a także wykonawca tytułowej piosenki Ryszard Rynkowski.

Aktorzy serialu „Plebania” wykonają nową wersję serialowej piosenki. Wystąpią: m.in. Włodzimierz Matuszak, Katarzyna Łaniewska, Sylwia Wysocka, Bogdan Brzyski.

W nietypowej dla siebie roli, podczas koncertu, wystąpi na scenie Elżbieta Jaworowicz, znana wszystkim widzom Jedynki z autorskiego programu „Sprawa dla reportera". Wystąpią także: Tymon Tymański i Maciej Chmiel, prowadzący magazyn kulturalny „Łossskot" i bohaterowie serialu komediowego „Faceci do wzięcia" - Cezary Pazura i Paweł Wilczak.

Koncert prowadzić będą prezenterzy Jedynki: Agnieszka Szulim i Tomasz Kammel.
Transmisja: TVP1, 2 września (niedziela), cz. I godz. 21.05, cz. II godz. 21.50

Paweł będzie śpiewał!!!




Temat: Organizacja ZK 1/3finalu zgloszenia
Organizacja ZK 1/3finalu zgloszenia

--------------------------------------------------------------------------------

Uklad zawodow

NR start ID Zawodnik Klub Sila eliminacja
TURNIEJ 1
1 188 Lazarz Mariusz Lajkonik Krakow 1.601 1
2 40 Bally Damian Blackmani Leszno 2.031 9
3 486 Marynowski Andrzej Wybrzeze Gdansk 2.174 6
4 228 Rypien Marek Macias Speedway Team Gdynia 1.973 6
5 41 Loramsky Marek Blackmani Leszno 1.989 9
6 485 Davis John Wybrzeze Gdansk 2.232 1
7 339 Kociol Antoni Power Rybnik 1.500 1
8 308 Tell Wilhelm Old Stars 1.796 6
9 257 Surlej Mariusz MS Speedway Team Czestochowa 2.000 9
10 230 Jensen Jesper Macias Speedway Team Gdynia 1.669 6
11 133 Skowron Stanislaw Kolejarz Opole 1.760 9
12 122 Adams Leigh Kangaroos Mildura 1.900 1
13 364 Kaczmarek Maciej Robotycy 97 Poznan 1.291 9
14 310 Parker Peter Old Stars 1.328 6
15 245 Piechna Grzegorz Misie Czestochowa 1.614 1
16 4 Umaga Tana All Blacks 1.110 9
17 487 Rockatansky Max Wybrzeze Gdansk 1.591 1
18 229 Cox Marvyn Macias Speedway Team Gdynia 1.711 6
19 78 Kedziora Lech Cela nr 3 Grudziadz 0.891 9
20 146 Gallup Simon KS Curek Gdansk 0.926 6
21 490 Berlinski Miroslaw Wybrzeze Gdansk 1.276 1
22 340 Zbiornik Piotr Power Rybnik 1.101 1
23 153 Surowka Krzysztof KS Hutnik Krakow 1.215 6
24 42 Correy Roland Blackmani Leszno 1.474 9
R1 301 Kurono Kei Ohayo Nippon 0.900 1
R2 191 Tronina Slawomir Lajkonik Krakow 1.244 6
R3 377 Jezierski Michal Rozyn Speedway Team Grudziadz 1.307 9
R4 174 Gabrysiak Pawel KZ Squirrel Sopot 1.319 9
R5 189 Krotysz Tomasz Lajkonik Krakow 1.439 6
R6 123 Batchelor Troy Kangaroos Mildura 1.500 1

TURNIEJ 2 2
1 142 Merakowski Dariusz KS Curek Gdansk 1.797 5
2 24 Trotyl Boleslaw Baton-Polonia Bydgoszcz 1.907 2
3 39 Tycio Krzysztof Blackmani Leszno 2.108 8
4 488 Olszewski Jaroslaw Wybrzeze Gdansk 1.506 5
5 454 Mischke Leszek ToR Speedway Team Osowa 1.999 8
6 22 Wykopek Ryszard Baton-Polonia Bydgoszcz 2.348 2
7 75 Jorgensen John Cela nr 3 Grudziadz 1.356 2
8 163 Tomicek Lubos Ksulpaks Praha 1.700 5
9 417 Kordys Tomasz Start Gniezno 2.152 8
10 298 Keitaro Urashima Ohayo Nippon 1.050 2
11 143 Piechocki Damian KS Curek Gdansk 1.595 5
12 418 Sawina Robert Start Gniezno 1.778 8
13 352 Horn Benjamin Ricochet 1.289 8
14 443 Lachowicz Robert Topspeed Gdansk 1.534 2
15 244 Smolarek Ebi Misie Czestochowa 1.678 5
16 61 Czarny Zawisza Bojowy Metanol 1.429 5
17 474 Deresz Krzysztof Unknown Gniezno 1.581 8
18 350 Earle Windom Ricochet 1.833 2
19 491 Stenka Dariusz Wybrzeze Gdansk 1.191 5
20 2 Kelleher Byron All Blacks 1.300 8
21 187 Matousek Roman Lajkonik Krakow 1.678 2
22 126 Boyce Craig Kangaroos Mildura 0.750 8
23 125 Lyons Jason Kangaroos Mildura 1.200 2
24 270 Sombrero Pedro Muciacios Speedway Team Gdansk 1.553 5
R1 204 Radzki Piotr Lions Czestochowa 1.042 8
R2 420 Duszynski Piotr Start Gniezno 1.115 2
R3 258 Loramski Mark MS Speedway Team Czestochowa 1.541 5
R4 297 Yagami Raito Ohayo Nippon 1.550 2
R5 246 Krzynowek Jacek Misie Czestochowa 1.569 5
R6 1 Carter Daniel All Blacks 1.600 8

TURNIEJ 3 3
1 328 Pekaes Rodrigues Plac Dworcowy Gdansk 1.660 7
2 164 Wolff Richard Ksulpaks Praha 1.700 4
3 203 Ekran Joe Lions Czestochowa 1.879 3
4 132 Szczakiel Jerzy Kolejarz Opole 1.780 7
5 307 Sawyer Tom Old Stars 2.243 4
6 201 Ulamek Sebastian Lions Czestochowa 2.273 3
7 59 Walker Johny Bojowy Metanol 1.589 7
8 11 Marcinkoski Juha Audiotele Klewki 1.600 4
9 202 Drabik Slawomir Lions Czestochowa 1.919 3
10 288 Kowalski Adam Obiboki 0.905 3
11 12 Pawlak Waldemar Audiotele Klewki 1.165 4
12 154 Slab Piotr KS Hutnik Krakow 1.200 7
13 109 Rudkiewicz Wojciech GZU Speedway Team Zielona Gora 1.193 3
14 176 Lendzion Michal KZ Squirrel Sopot 1.276 4
15 327 Pekape Pierre Plac Dworcowy Gdansk 1.713 7
16 329 Bagazowy Bogdan Plac Dworcowy Gdansk 1.290 7
17 62 Falstart Alojzy Bojowy Metanol 1.329 4
18 283 Houston Alan Obiboki 1.962 4
19 286 Thomas Kurt Obiboki 1.207 7
20 25 Farciarz Henryk Baton-Polonia Bydgoszcz 1.618 7
21 105 Rudkiewicz Jedrzej GZU Speedway Team Zielona Gora 1.653 3
22 284 Starks John Obiboki 1.474 4
23 362 Piasecki Jakub Robotycy 97 Poznan 1.482 3
24 442 Faja Zbigniew Topspeed Gdansk 1.690 3
R1 30 Oselek Benedykt Baton-Polonia Bydgoszcz 0.972 7
R2 135 Friedek Zygfryd Kolejarz Opole 1.200 4
R3 363 Skladanowski Wojciech Robotycy 97 Poznan 1.348 3
R4 107 Przybylski Grzegorz GZU Speedway Team Zielona Gora 1.457 7
R5 106 Przybylski Filip GZU Speedway Team Zielona Gora 1.561 3
R6 73 Dados Robert Cela nr 3 Grudziadz 1.711 4

Czekam na typki od menadzerow wraz z podaniem ktorego turnieju dotycza.
Pierwszy termin 7 maja 24.00

Davs dnia Czw Maj 01, 2008 13:40, w całości zmieniany 1 raz



Temat: Basia
Do chwili obecnej wpłynęły potwierdzenia wpłat na sumę 2.612PLN od poniższych osób:

Lp. Imię nazwisko nick
1 Wojciech Kukuła (bzyck)
2 Andrzej Wysłouch (asenior)
3 Jan Goleń (jang)
4 Grzegorz Szymański (Gregory)
5 Marek Pęczak (Marek)
6 Jan Stasiczek (stasiar)
7 Radosław Łapiński (Radek)
8 Stanisław Filuś (STASSEB)
9 Maciej Burda
10 Dariusz Bydłos (Darek284)
11 Stanisław Stanuch (sms)
12 Marek Kierkosz (Marko-66)
13 Krzysiek Protas (KrzysiekP)
14 (Tomek-Biegacz)
15 Michał Kupś (solveig)
16 anonimowa wpłata
17 Jolanta Pawłowska (Ojla)
18 Katarzyna Rychlik (Cewuneta)
19 Marek Dzięgielewski (marekD)
20 Jacek Hencel (Daser)
21 WojtekG z córką Magdą (WojtekG)
22 Konrad Różycki (konroz)
23 Marek Kociszewski (kocisz)
24 Jakub Ostruszka (keller)
25 Robert Gudowski (gudos)
26 Łukasz Jedliński (lukasz)
27 Artur Góralczyk (artgor)
28 Karolina Borowiak (kaja)
29 Jadzia Wichrowska (Jadwiga Wichrowska)
30 Grażyna Witt (Grażyna W.)
31 Robert Podsiadły (Robert Podsiadły)
32 Bogdan Rudziński (Bocian)
33 Maciej Górzyński (Max)
34 Piotr Benecki (Bennet)
35 Bożena Badurek (Bożena)
36 Robert Łagoda (Robaj)
37 Marek Filippowicz (Regis)
38 Maciej Frątczak (runner)
39 Piotr Dąbrowski (Pit)
40 Roman Mrozek (Romek)
41 Łukasz Wacławski (waclaw)
42 Zuzanna Chodyra-Piast (joycat)
43 Andrzej Staniszewski (ango)
44 Janusz Tybuszewski (januszjoger57)
45 Tomasz Głód (Koba)
46 Jacek Król (scorpio)
47 Krzysztof Grzybowski (Bigfut)
48 Artur Skupień (squpek)
49 Mariusz Pęczek
50 Małgorzata Antosik (g0sienka)
51 Andrzej Pągowski
52 Grzegorz Pasztaleniec (GrzegorzP)
53 Marek Stępień (maste)
54 Jarek Dąbrowski (J_D)
55 Piotr Wojciechowski (VipEr)
56 Paweł Sawicki
57 Dariusz Nowak (dn)
58 Wojciech Korzusznik (Cotton)
59 Jakub Pałczyński (palczak90)
60 Krzysztof Rąpała (krzycho)
61 Tomasz Wzięch (tomasz_wz)
62 Grzegorz Pawlak (GregP)
63 Ela Dobosz (żuczek)
64 Tomek Piasecki
65 Adam Klein (Fredzio)
66 Agnieszka Gortel (MacGor)
67 Kasia i Darek Sidor
68 Jacek Bialecki (yacoll)
69 Karolina Rakieć (IB)
70 Cezary Kujawiński (Tuptacz)
71 Andrzej Wolniak (Kominiarz)
72 Mariusz Kurzajczyk (Mirza)
73 Rafał Łysiak
74 Krzysztof Dziedzic
75 Marek Frontczak
76 Tadeusz Tomeczek
77 Piotr Maciejewski
78 Adam Jaśkiewicz
79 Mirosław Prędki (miroszach)
80 Robert D. (marinero)
81 Dariusz Rosa (Dariusz Rosa)
82 Paweł Perdion (Perdek)
83 Michał Kukuła (mqqla)
84 Basia Muzyka (Melody'ja)
85 Adam Krzesak (adamkrzesak)
86 Michał Kacprzak (Gary)
87 Artur Kujawiński (Arti)
88 Radosław Mościcki (rumi)

Gdyby ktoś dokonał wpłaty a nie było go na powyższej liście - proszę o przypomnienie się.

Cena zamieszczenia nekrologu-pożegnania - około 2.550PLN.
Jeśli pozwolicie, pozostałe pieniądze przeznaczymy na zakup wieńca na pogrzeb Basi.




Temat: Basia
Po pierwsze mam prośbę - aby Ci, którzy nie deklarowali mailowo, telefonicznie lub poprzez PW wpłaty na nekrolog-pożegnanie, nie dokonywali już żadnych wpłat.

Zebraliśmy około 3.300PLN z czego za kwotę 3129,30PLN zostały już opłacone nekrologi-pożegnania w Gazecie Wyborczej w wydaniu ogólnopolskim, oraz dodatkowo w pięciu wydaniach regionalnych: we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Krakowie i Trójmieście wraz z podaniem daty, godziny i miejsca pogrzebu. Nasze nekrologi-pożegnania ukażą się w Gazecie Wyborczej jutro.

Pozostała kwota przeznaczona zostanie na wieniec i znicze.

Poniżej lista osób, które potwierdziły wpłatę:
Lp. Imię nazwisko nick
1 Wojciech Kukuła (bzyck)
2 Andrzej Wysłouch (asenior)
3 Jan Goleń (jang)
4 Grzegorz Szymański (Gregory)
5 Marek Pęczak (Marek)
6 Jan Stasiczek (stasiar)
7 Radosław Łapiński (Radek)
8 Stanisław Filuś (STASSEB)
9 Maciej Burda
10 Dariusz Bydłos (Darek284)
11 Stanisław Stanuch (sms)
12 Marek Kierkosz (Marko-66)
13 Krzysiek Protas (KrzysiekP)
14 (Tomek-Biegacz)
15 Michał Kupś (solveig)
16 anonimowa wpłata
17 Jolanta Pawłowska (Ojla)
18 Katarzyna Rychlik (Cewuneta)
19 Marek Dzięgielewski (marekD)
20 Jacek Hencel (Daser)
21 WojtekG z córką Magdą (WojtekG)
22 Konrad Różycki (konroz)
23 Marek Kociszewski (kocisz)
24 Jakub Ostruszka (keller)
25 Robert Gudowski (gudos)
26 Łukasz Jedliński (lukasz)
27 Artur Góralczyk (artgor)
28 Karolina Borowiak (kaja)
29 Jadzia Wichrowska (Jadwiga Wichrowska)
30 Grażyna Witt (Grażyna W.)
31 Robert Podsiadły (Robert Podsiadły)
32 Bogdan Rudziński (Bocian)
33 Maciej Górzyński (Max)
34 Piotr Benecki (Bennet)
35 Bożena Badurek (Bożena)
36 Robert Łagoda (Robaj)
37 Marek Filippowicz (Regis)
38 Maciej Frątczak (runner)
39 Piotr Dąbrowski (Pit)
40 Roman Mrozek (Romek)
41 Łukasz Wacławski (waclaw)
42 Zuzanna Chodyra-Piast (joycat)
43 Andrzej Staniszewski (ango)
44 Janusz Tybuszewski (januszjoger57)
45 Tomasz Głód (Koba)
46 Jacek Król (scorpio)
47 Krzysztof Grzybowski (Bigfut)
48 Artur Skupień (squpek)
49 Mariusz Pęczek
50 Małgorzata Antosik (g0sienka)
51 Andrzej Pągowski
52 Grzegorz Pasztaleniec (GrzegorzP)
53 Marek Stępień (maste)
54 Jarek Dąbrowski (J_D)
55 Piotr Wojciechowski (VipEr)
56 Paweł Sawicki
57 Dariusz Nowak (dn)
58 Wojciech Korzusznik (Cotton)
59 Jakub Pałczyński (palczak90)
60 Krzysztof Rąpała (krzycho)
61 Tomasz Wzięch (tomasz_wz)
62 Grzegorz Pawlak (GregP)
63 Ela Dobosz (żuczek)
64 Tomek Piasecki
65 Adam Klein (Fredzio)
66 Agnieszka Gortel (MacGor)
67 Kasia i Darek Sidor
68 Jacek Bialecki (yacoll)
69 Karolina Rakieć (IB)
70 Cezary Kujawiński (Tuptacz)
71 Andrzej Wolniak (Kominiarz)
72 Mariusz Kurzajczyk (Mirza)
73 Rafał Łysiak
74 Krzysztof Dziedzic
75 Marek Frontczak
76 Tadeusz Tomeczek
77 Piotr Maciejewski
78 Adam Jaśkiewicz
79 Mirosław Prędki (miroszach)
80 Robert D. (marinero)
81 Dariusz Rosa (Dariusz Rosa)
82 Paweł Perdion (Perdek)
83 Michał Kukuła (mqqla)
84 Basia Muzyka (Melody'ja)
85 Adam Krzesak (adamkrzesak)
86 Michał Kacprzak (Gary)
87 Artur Kujawiński (Arti)
88 Radosław Mościcki (rumi)
89 Urszula Pomykała (ulka)
90 Sobecki Bartłomiej (Sobek)
91 Andrzej Mazurkiewicz (Mazurek)
92 Paweł Kostrzębski (Kociemba)
93 Bartosz Szotek (BartekSz)
94 Robert Pardela (Active)
95 (Murat)
96 Przemysław Wiliński (Quasim)
97 Anna Ptasznik (sintra)
98 Waldemar Borkowski (verdi)
99 Rafał Kabowski (Kabo)
100 Sebastian Chojnacki (Sebstis)
101 Artur (amd)
102 Sebastian Grodecki
103 Lech Kledzik (kledzik)
104 Półmaraton Rejów

Gdybym kogoś pominął lub ktoś nie potwierdził mailowo wpłaty proszę o informację. Niektórzy dokonywali wpłat na poczcie, a Poczta Polska nie słynie ostatnio z jakości usług, a chciałbym jak najszybciej rozliczyć wszystkie wpłaty. W niektórych przypadkach nie mogłem znaleźć nicka, lub imienia i nazwiska, w tych przypadkach również proszę o uzupełnienie, chyba, że ktoś chce aby pozostało tak jak jest.

Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękuję! Jak napisałem jednej z osób - Co tam ja, to Wy jesteście wspaniali. Dzięki Waszej postawie aż chce się żyć!

Następna sprawa to propozycja jaka pojawiła się tutaj na forum aby zrobić na biegajznami.pl galerię zdjęć upamiętniających Basię. Dostałem już pierwsze zdjęcia z maratonu w Budapeszcie, przepiękne zdjęcia, na wszystkich jest promiennie uśmiechnięta Basia. Galeria pojawi się w naszym serwisie jutro. Zapamiętajmy Basię właśnie taką.




Temat: Autografy Kevins79
Piłkarskie:
Agbonlahor Gabriel (Aston Villa)
Agger Daniel (Liverpool FC)
Altintop Halil (Schalke 04)
Asamoah Gerald (Schalke 04)
Baszczyński Marcin (Wisła Kraków)
Beckham David (AC Milan)
Błaszczykowski Jakub (Borussia Dortmund)
Cantoro Mauro (Wisła Kraków)
Cech Petr (Chelsea FC)
Chinyama Takesure (Legia Warszawa)
Choto Dickson (Legia Warszawa)
Cudicini Carlo (Tottenham Hotspur)
Dudka Dariusz (AJ Auxerre)
Engel Jerzy
Essien Michael (Chelsea FC)
Evra Patrice (Manchester United)
Ferguson Sir Alex (trener - Manchester United)
Frei Alexander (Borussia Dortmund)
Fuchs Christian (VFL Bochum - 4x)
Giza Piotr (Legia Warszawa)
Heitinga John (Atletico Madryt)
Henry Thierry (FC Barcelona)
Hitzlsperger Thomas (VFB Stuttgart)
Iwański Maciej (Legia Warszawa)
Kalou Salomon (Chelsea FC)
Kiełbowicz Tomasz (Legia Warszawa)
Kringe Florian (Borussia Dortmund)
Kukiełka Mariusz (Energie Cottbus)
Lampard Frank (Chelsea FC - 2x)
Lewandowski Robert (Lech Poznań)
Mucha Jan (Legia Warszawa)
Obi Mikel John (Chelsea FC)
Pogatetz Emanuel (Middlesbrough - 2x)
Rocki Piotr (Legia Warszawa)
Sahin Nuri (Borussia Dortmund)
Santa Cruz Roque (Blackburn Rovers)
Sneijder Wesley (Real Madryt)
Solskjaer Ole Gunnar (Manchester United)
Szala Wojciech (Legia Warszawa)
Szałachowski Sebastian (Legia Warszawa)
Terry John (Chelsea FC)
Valbuena Mathieu (Ol. Marsylia)
Van der Sar Edwin (Manchester United)
Van der Vaart Rafael (Real Madryt)
Vidic Nemanja (Manchester United)
Xavi (FC Barcelona)
Zola Gianfranco (West Ham United)

Nadrukowane piłkarskie:
Ajax Amsterdam
Chelsea Londyn
Manchester United

Formuła 1/sporty wyścigowe:
Alonso Fernando (ING Renault F1)
Asmer Marco (BMW Sauber - nadruk)
Chambers Mike (TECH Racing)
Chamberc Tracey (TECH Racing)
Glock Timo (Panasonic Toyota F1)
Heidfeld Nick (BMW Sauber)
Hołowczyc Krzysztof (Orlen Team)
Klien Christian (BMW Sauber - nadruk)
Kubica Robert (BMW Sauber)
Piquet Jr. Nelson (ING Renault F1)
Schumacher Michael (Ferrari F1)
Trulli Jarno (Panasonic Toyota F1)

Piłka Ręczna:
Bitter Johannes (HSV)
Flohr Matthias (HSV)
Gille Bertrand (HSV)
Gille Guillaume (HSV)
Grimm Heiko (HSV)
Grundsten Nicklas (HSV)
Hens Pascal (HSV)
Jansen Torsten (HSV)
Kröger Herbert (HSV)
Lacković Blaźenko (HSV)
Lijewski Krzysztof (HSV)
Lijewski Marcin (HSV)
Lindberg Hans (HSV)
Niemeyer Arne (HSV)
Sandström Per (HSV)
Schröder Stefan (HSV)
Schult Jan (HSV)
Schwalb Martin (trener - HSV)
Stojanovic Goran (asystent - HSV)
Torgovanov Dimitri (HSV)
Velyky Oleg (HSV)

Pozostałe sporty:
Ainslie Ben
Andrzejuk Robert
Bergqvist Kajsa
Björkman Jonas
Bartosowa Hana
Czapla Łukasz
Federer Roger
Guzowska Iwona
Jarosz Jakub (PGE Skra Bełchatów)
Korzeniowski Robert
Kowalczyk Justyna
Kusznierewicz Mateusz
Motyka Tomasz
Nęcek Zbigniew
Phelps Michael
Rosner Milena
Schlierenzauer Gregor (3x)
Sekerova Zuzana
Sikora Tomasz
Qian Li
Qiao Zhou
Thorpe Ian
Thürig Karin (2x)
Wiercioch Adam (3x)
Zagumny Paweł (AZS Olsztyn)
Zawrotniak Radosław
Życki Dominik

Muzyka:
Alchemist Project (płyta + zdjęcie)
Blunt James - nadruk
Borys Stan
Boys
Chylińska Agnieszka
Czerwone Gitary
Czerwony Tulipan
Danzel
De Mono (płyta)
Elektryczne Gitary
Golden Life (płyta + zdjęcie)
Grupa Operacyjna
Harlem
In Grid (3x)
Jarocka Irena
Kasa Chorych
Kombii
Kozidrak Beata
Lesz Natalia
Lombard
Łzy
Metallica - nadruk
Miśkiewicz Dorota
OPUS
Prońko Krystyna
Rammstein
Raz Dwa Trzy
Rozmus Robert
Ryan Kate
Steczkowska Justyna
Sumptuastic
Torres Jose
Van D. Krist

Aktorzy/Aktorki:
Baczyńska Matylda
Barciś Artur
Bończyk Olga
Depp Johnny (nadruk)
Fijał Ada
Glinka Katarzyna
Kalus Bogdan
Kudelski Robert
Liszowska Joanna
McGregor Ewan
Miko Izabela
Nowakowska Karolina
Okraska Paweł
Orman Aldona
Płoszajski Łukasz
Seweryn Hanna
Travolta John

Rozrywka:
Constantine Sussanah
Daniec Marcin
Grupa MoCarta
Kabaret Ani Mru Mru
Kabaret Elita
Kabaret Jurki
Kabaret Limo
Kabaret Młodych Panów
Kabaret Skeczów Męczących
Lazar Witold
Lewandowska Ewa
Majewski Szymon
Mercier Isabelle
Niedźwiecki Marek
Orłoś Maciej
Pavlović Iwona
Pawlikowska Beata
Piasecki Krzysztof
Ramsay Gordon
Rowe Mike
Rusin Kinga
Wachowicz Ewa
Wojciechowska Martyna
Woodall Trinny

Polityka:
Blair Tony
Kaczyńscy Maria i Lech (nadruk)
Koczorowski Krzysztof
Kwaśniewski Aleksander
Merkel Angela
Sarkozy Nicholas (nadruk)
Wulff Christian

To moja kolekcja (nie rozpisuję członków zespołów). Pozdrawiam :)[/b]